Kodėl pėdos svarbu?

Pėdos yra itin svarbus mūsų kūno dalis, atsakinga už pusiausvyrą, laikyseną ir bendrą būklę. Jos yra reguliuojamos tūkstančiais jutiklių, kurie mums suteikia gebėjimą jausti judesį, pusiausvyrą, šilumą ir šaltį bei nuolat siunčia impulsus į mūsų nervų sistemą, tiesiai į smegenis. Tačiau, jei nepakankamai rūpinamės savo pėdomis, dėvime nepatogius batus ar gyvename ant lygaus paviršiaus, tai silpnina pėdų komunikaciją su nervų sistema. Kai ryšys tarp nervinės sistemos ir pėdų yra sutrikęs, pablogėja pusiausvyra, koordinacija ir motorika. Visa tai negatyviai veikia mūsų judesių kokybę ir efektyvumą. Darbo praktika dažnai rodo, kad skausmai keliose, pėdose, kulnuose, klubuose, nugaroje, pečiuose ir net kartais dantyse yra tiesiogiai susiję su silpnomis pėdomis. Sportuojantys ar ne, mes nuolat naudojame savo pėdas, todėl reikia skirti joms daugiau dėmesio.

Straipsnio autorius Ričardas Vidrinskas

Pėdos reguliuoja raumenų veiklą. Tai yra labai svarbu suprasti nes pertemptos blauzdos, šlaunys ir apatinė nugara yra dažna neveikiančių pėdų pasekmė. Pamėginkite atlikti mažą eksperimentą, atsistokite ir tiesiomis kojomis pabandykite pasiekti žemę. Užsilaikykite žemiausiame taške keletą sekundžių, kad pajaustumėte labiausiai tempimą jaučiančias vietas. Toliau, pamasažuokite savo pėdas. Galite naudoti rankas, masažuojantį kamuoliuką arba stovint uždėti koja ant storesnio markerio ir nuo kulno iki pėdos viršaus ridenti markerį palei žemę. Skyrę kiekviena pėdai po minute vėl patikrinkite lankstumą bandydami kuo daugiau pasiekti rankomis nelenkiant kojų per kelius. Jai pajautėte skirtumą tai reiškia, kad jūsų pėdos varžo judėjimą ir nereikalingai pertempia kūno raumenis, kas ilgalaikiai pasekmėje gali privesti prie įvairiausių nemalonių pojūčių judant.

Dirbant su įvairiais žmonėmis pastebėjau, kad stimuliuojant pėdas akimirksniu gerėja balansas ir judesių motorika. Eksperimentuodamas su įvairias paviršiais ir pratimais įsitikinau, kad pėdas galima nesunkiai aktyvuoti ir gražinti tą svarbų ryšį su nervine sistema, kas man leido daug efektyviau testi atletinio pasiruošimo treniruotes.

Žinoma, galima ir reikia pėdas masažuoti ir treniruoti natūraliais būdais. Tai yra, kuo daugiau būti basiems, vaikščioti per skirtingus paviršius kaip smėlis, žolė, akmenis ir žemę. Tačiau esame šiuolaikiniai žmonės ir didžiąja dienos dalį avalynė tampa mūsų pėdu karstais. Čia ateina idėja pagaminti masažuojančius vidpadžius kurie galėtu reikiamai stimuliuoti mūsų pėdas visa dieną, kad jos kiekviename žingsnyje butu aktyvuotos ir atliktų savo funkcija. Testuojant raumenis pastebėjau jog, kojų raumenys tampa stipresni vos po 20 pirmų žingsniu dėvint masažuojančius vidpadžius.

Šį straipsnį rašau ne kaip reklamą, o kaip informavimą apie pėdų svarbą kasdieniniam mūsų gyvenime. Patariu visiems daugiau dėmesio skirti savo pėdoms masažuojant ir treniruojant jas. Užbaigsiu norėčiau senoviniu indėnu posakiu “sveikos pėdos po savimi gali jausti pačią motinos žemės širdį”